اخبار

کنترل اقلیم هوشمند مگاسیستم

مگاسیستم در سال 1367 فعالیت خود را با نام تجاری “گوزل صنعت تبریز” در زمینه برق و اتوماسیون و هوشمندسازی صنعتی شروع کرد و تا سال 1382 در طراحی و نصب و راه اندازی چندین واحد صنعتی در کنار صاحبان صنایع بود.
و در این سال با جذب و بهره گیری از تجارب کارشناسان مجرب و مدرسین دانشگاهی جهت بهینه سازی خدمات مشاوره، طراحی و اجرای تاسیسات الکتریکی ( سیستم های کنترل و قدرت ) پروژه های عظیم صنعتی و تجاری با نام تجاری “مگاسیستم“ فعالیت خود را ادامه داد.
در طول سالیان متمادی بنا به نیاز صنعت کشاورزی همزمان با سایر پروژه ها، جهت اجرای تاسیسات الکتریکی (طراحی، ساخت و نصب تابلوهای اصلی، طراحی و اجرای سیستم کنترل اقلیم هوشمند با استفاده از مدرنترین تجهیزات صنعتی روز دنیا) کنترل اقلیم گلخانه ها و مرغداری ها اقدام نمود.
امروز با در اختیار داشتن دانش فنی کارشناسان در خدمت صنعت کشاورزی و گلخانه و دامداری کشور طبق استانداردهای جهانی می باشد.
ماموریت اصلی شرکت افزایش بهره وری تولید بوسیله کاهش هزینه های تولید در راستای کاهش هزینه های انرژی مصرفی و نیروی انسانی می باشد.
واحد تحقیق و توسعه این شرکت همواره می کوشد با استفاده از دانش و تجربیات مدیران، کشاورزان و گلخانه داران محترم خدمات و محصولات بهتری طراحی و ارائه نماید.

کنترل اقلیم هوشمند مگاسیستم توسط سنسورهای منصوب در محیط گلخانه مقادیر دما و رطوبت و نور همراه با گازهای مورد سنجش را اندازه گیری کرده و بعنوان ورودی به سیستم ارسال میکند.

نمونه صفحه نمایش هوشمند سازی
نمونه صفحه نمایش هوشمند سازی برای کنترل اقلیم می باشد.

مرکز کنترل طبق تنظیمات انجام یافته به تجهیزات موجود اعم از فن های اگزاست، فن سیرکوله، پمپ پد، پمپ مه پاش (فوگر)، گیربکس دریچه ها، گیربکس پرده شید و یا هیتر ها دستور کار یا توقف صادر می کند.

کنترل اقلیم هوشمند مگاسیستم بر اساس تنظیمات انجام گرفته بر مبنای ساعات نجومی منطبق بر طلوع و غروب آفتاب در محل گلخانه در چهار تایم عمل می کند.

در این سیستم پردازش توسط PLC  و نمایش توسط  HMI های صنعتی استاندارد موجود در بازار انجام می گیرد و هیچگونه مدار دست ساز در سیستم وجود ندارد.

 

#کنترل_اقلیم #پرورش_قارچ #پرورش_زعفران_گلخانه_ای #پرورش_توت_فرنگی #احداث_گلخانه
 #گلخانه_هلندی #آبیاری_هوشمند #سیستم_آبیاری #گلخانه_اسپانیایی #گاتیک #هیدروپونیک 
#گلخانه_هوشمند #فلفل_دلمه #شیدینگ #مه_پاش #کولینگ #گلخانه #خیارگلخانه 
#گوجه_فرنگی_گلخانه #آموزش_کشاورزی #آموزش_کشت_زعفران #گلخانه_هلندی 
#سیستم_تغذیه #تغذیه_گلخانه #تغذیه #کوددهی #تقویم_نجومی #فلفل_دلمه #شیدینگ
نشا گلخانه، تغذیه هوشمند، گرمایش گلخانه، گلدان